Psychické zhroucení

07.03.2023

Co udělat pro to, aby se člověk zhroutil...nebo onemocněl: 

1. POSTAVTE NA PRVNÍ MÍSTO VŠECHNY (VŠECHNO) OSTATNÍ

A až nakonec řady dejte sebe a své potřeby. Nejdříve vyhovte všem okolo, a až teprve jestli vám někdy zbude čas, poslechněte sebe. Pamatujte si, že pokud to chcete dělat správně, čas na sebe vám nikdy nezbude. Obklopte se dostatkem těch, které musíte zachraňovat. Přeberte za ostatní odpovědnost za jejich pocity, myšlenky a činy.

2. STAVTE SVŮJ ŽIVOT JAKO POVINNOST

A dogma, z něhož se nemůžete odchýlit. Nepřemýšlejte o tom, jestli vám to, co děláte, dává smysl. Berte to tak, že to dělat MUSÍTE. Zapomeňte na svá přání, vize. Žijte ze dne na den z povinnosti do povinnosti. Pokud při plnění svých povinností dosáhnete nějaké osobní mety, okamžitě ji posuňte dál, nebyla dost daleko. Zapomeňte na svou odpovědnost za své osobní štěstí.

3. NIKOMU SE NESVĚŘUJTE SE SVÝMI SKUTEČNÝMI POCITY A MYŠLENKAMI

Všechno zvládejte vždy sami a nikdy nikoho nežádejte o pomoc.

4. TRVALE IGNORUJTE SIGNÁLY, KTERÉ VÁM ZASÍLÁ VAŠE TĚLO

Pokud vás začne něco bolet atd., nahrňte do sebe hrsti léků proti bolesti, nespavosti… Jako alternativu můžete zvolit alkohol nebo drogy. Ignorujte únavu. Málo spěte. Neberte si dovolenou (maximálně z důvodu vyhovění potřebám někoho jiného ve vašem okolí). Nedovolte své hlavě vypnout. Buďte neustále ve střehu. Pokud si dopřejete nějaký koníček, tak výhradně ten, který děláte, protože byste ho dělat měli. Nebo ten, který vás vede k ještě vyšším výkonům.

5. CÍLENĚ LIKVIDUJTE SVÉ VZTAHY S BLÍZKÝMI LIDMI

S nikým novým se neseznamujte a buďte co nejvíc sami. Jako alternativu tohoto kroku můžete zvolit postup, kdy se citově pověsíte na někoho, kdo s vámi manipuluje, ubližuje vám nebo vás vysává. Vztah k sobě samé/mu ignorujte, často si opakujte, že se nenávidíte. 

Svou pozornost soustřeďte výhradně na to, co se vám nedaří, a vězte, že bude hůř