Hojnost a duchovnost

09.05.2021

Pro některé "spící" úryvek, pro probouzející se pro připomenutí: Hovory s Bohem - Kniha 1, str. 156-159N: 

Proč nikdy nemám dost peněz? Je mi souzeno, abych navždy jen šetřil a škudlil? Co mi brání v realizaci mého finančního potenciálu? ~Mnoho lidí je na tom stejně tak jako ty. Váš problém spočívá v nepochopení principu hojnosti a špatném posouzení toho, co je "dobré" a co "zlé".

Myslíš si, že peníze jsou špatné. Zároveň si myslíš, že Bůh je dobrý. Budiž ti požehnáno. Proto se domníváš, že Bůh a peníze nejdou dohromady. To dělá všechno zajímavým, protože ti to brání v tom, abys bral peníze za cokoli dobrého. Jestliže něco považuješ za velmi "dobré", přisuzuješ tomu menší finanční hodnotu. Takže čím je to "lepší", tím menší to má hodnotu.

Takto uvažuje mnoho lidí. Celá vaše společnost tomu věří. Takže vaši učitelé vydělávají pakatel, zatímco vaše striptérky vydělávají spousty peněz. To všechno je důsledkem vašeho špatného myšlení a hodnocení.

Vaše představa o penězích je mylná. Na jedné straně peníze milujete a na druhé straně říkáte, že jsou u kořene všeho zla. Milujete je a zároveň je považujete za špinavé. A když náhodu zbohatne člověk, který dělá "dobré" věci, okamžitě ho podezíráte. Považujete to za "špatné".

Takže lékaři by neměli vydělávat příliš, anebo by to měli udržovat v tajnosti. A co teprve takový pastor! Ten by opravdu neměl vydělávat spoustu peněz, nebo bude mít problémy. Podle vašeho názoru by měl dostávat nejmenší mzdu ten, kdo si vybere nejvyšší povolání. Hmmm. Měli byste o tom přemýšlet. Neboť to je špatná myšlenka.

 Pamatujte si, že myšlenky jsou tvůrčí. Takže když považujete peníze za špatné, zatímco sebe považujete za dobré, okamžitě vidíte rozpor. Pro většinu lidí není tento rozpor tak velký. Neboť většina lidí nenávidí svou práci, takže se nerozpakují brát za ni peníze. "Špatné" za "špatné", tak říkajíc. Ty však miluješ to, co děláš.

Kdybys tedy dostával spoustu peněz za to, co děláš, měl bys dojem, že dostáváš "špatné" za "dobré", a to je pro tebe nepřijatelné. Raději bys hladověl, než bys bral "špinavé peníze" ze čistou službu... jako by tvá služba nějak ztrácela svou čistotu jen proto, že za ni dostáváš peníze.

A tady máme skutečný rozpor. Na jedné straně peníze odmítáš a na druhé straně se ti nelíbí, že je nemáš. Vesmír však neví, co s tím dělat, neboť jsi mu dal dvě rozdílné myšlenky. A tak tvůj život bude nevypočitatelný, protože tvůj názor na peníze je pokaždé jiný.

V tomto ohledu nemáš jasno; nevíš, co je pro tebe dobré. Vesmír je jen velký kopírovací stroj. Jednoduše produkuje mnoho kopií tvých myšlenek.

 S vědomostí, že to tak je Vaše Anie