Otevírání 3.oka - 6.čakra

19.10.2021

Duchovní, mystické oko má schopnosti mimosmyslového vnímání. 

Třetí oko je místo, kterým nevidíme, ale můžeme jím prohlédnout to, co svýma běžnýma očima vidět schopni nejsme. Vidět to, co je běžným očím skryto. To, co se nachází pod povrchem věcí a událostí. Díky této čakře můžeme slyšet hlas vyššího já a vidět různé vize, které věda nedokáže tak jednoznačně pochopit. 

Třetí oko je sídlem nejen intuice, ale i telepatických schopností. Otevřením třetího oka získáváme možnost vytvářet nové reality na fyzické a hmotné úrovni a ty staré rušit. Otevřením třetího oka získáme a zesílíme schopnost odpovídat sami za sebe. Mnoho lidí je velice odpovědných ve vztahu k ostatním, ale na sebe zapomíná. Jejich vlastní duše jsou pak velmi nenaplněné. 

Každý z nás má třetí oko, ale málokdo ho umí používat. Aktivizování třetího oka slouží především pro vlastní duchovní rozvoj a vývoj, pomáhá nám lépe si poradit s vlastním životem, správně se rozhodovat, rozvíjet svoje schopnosti a intuici.

Nemoci a problémy spojené s problematickou funkcí třetího oka: bolesti hlavy a migrény, problémy s viděním, ať už krátkozrakost nebo dalekozrakost, záněty horních cest dýchacích, problémy s dutinami a mnoho dalších problémů v oblasti hlavy a psychiky. 

Otevírání třetího oka  

Existuje celá řada cvičení a postupů, které vycházejí z různých filozofií a zkušeností. Cvičení na podporu otevření třetího oka by mělo mít pro vás pozitivní vliv. Stupňovat, podporovat a obohacovat vaše duchovní schopnosti a síly, zároveň podporujete svoji lepší náladu a rozháníte depresivní stavy a nálady.

Aktivace třetího oka v meditaci: 

Posaďte se do své oblíbené meditační pozice, případně se položte na podložku. Zasoustřeďte se na svůj dech a začněte pomalu nadechovat a vydechovat nosem a zavřete oči. Očima se jakoby dívejte a soustřeďte na bod dva prsty nad kořenem nosu mezi obočím (oči stále zavřené, cvik provádíme "za víčky"). Abyste podpořili soustředění na tento bod, nejdříve se tohoto místa dotkněte nebo jej i mírně sevřete prsty. Oči musíte mírně obrátit, je možné, že to pro vás bude mírně nepříjemné, ale zkuste vydržet. Zhluboka se nadechněte a vydechněte, přitom však nezadržujte dech. Zkuste tuto pozici vydržet tak dlouho, jak jen je pro vás možné bez velké námahy. Posléze oči opět uvolněte, ale neotvírejte ihned.

Aktivace třetího oka drahými kameny : 

mohou pomoci aktivovat třetí oko - ametyst, azurit, a křišťál. Tyto kameny přikládáme na místo třetího oka, když jsme klidní a odpočíváme, dýcháme klidně a soustředíme se na svůj dech. Ametyst je fialově zbarvená odrůda křemene. Jeho název pochází z řečtiny a znamená opojný. Je symbolem čistoty, klidu, lásky, ochrany a štěstí. Svou energií nás dokáže hluboce uvolnit a uklidnit. Pomůže navodit klid nutný k přijímání energie. Typická barva azuritu je modrá. Má detoxikační účinky, pomáhá při problémech s kostmi a klouby, léčí rovněž kůži a je vhodný i při potížích s krkem. Celkově čistí čakry, odbourává stres a mírní obavy. Umožňuje nám lépe se ponořit do meditace, zvyšuje intuici a podporuje duchovní růst.

Vaše Anie